صحبت های استاندار با فرمانداران

به گزارش جنوب ایران به نقل از ایسنا، ابراهیم عزیزی در گردهمایی فرمانداران استان اظهار کرد: تا کنون به غیر از 2 مورد اجازه نداده ایم که عملیات اجرایی پروژه ای در استان متوقف شود و همواره به نوعی اعتبارات را تزریق کرده ایم که کارها به پیش رود.

وی در خصوص وضعیت اعتبارات در استان و شهرستان‌ها بیان کرد: اعتبار خشکسالی و همچنین ملی استانی و 50 درصد اعتبار پروژه‌های مهر ماندگار در حال توزیع هستند و 60 درصد اعتبارات دو درصد نفت و سفر مقام معظم رهبری قریب به پرداخت است.

 قبل از  انجام کار اعتبار هم نمی‌دهیم

 استاندار هرمزگان با تاکید براینکه البته تا کار انجام نشود اعتبار هم نمی‌دهیم و اخذ اعتبارات قبل از اجرا در قائده و برنامه ما نیست، گفت: هیچ کاری نباید لنگ اعتبار بماند و بعضا نیز مشاهده می‌شود که در اجرای پروژه‌ها، پیمانکار بیشتر از اعتبار گرفته شده کار انجام داده است.

 عزیزی با بیان اینکه کم‌کاری هیچکس در امر خدمات‌رسانی به مردم پذیرفتنی نیست افزود: فرماندار باید قاطع باشد و با مدیر کم کار، حال می‌خواهد هر کسی که باشد، بدون تعارف برخورد کند.

 وی ادامه داد: حق تک‌تک مردم شریف هرمزگان به گردن شماست و اگر هر کدام از مدیران کم کاری کرد شما مسئول هستید، پس باید طوری رفتار کنید که این میزها وسیله جهت عاقبت به خیری شما شود.

 عزیزی بر ایجاد زمینه‌های برقراری ارتباط نزدیک مردم و مسئولین تاکید و ابراز کرد: سرکشی به بخش‌ها و روستاها یکی از بهترین بسترهای ارتباطی است که باید در رأس برنامه‌های فرمانداران باشد.

 بازاریان معتقد هرمزگان سودجو نیستند

 استاندار هرمزگان در ادامه بر مدیریت و کنترل بازار تاکید کرد و اذعان داشت: در تنظیم بازار این ذهنیت را نداشته باشید که با جمعیتی از بازاریان سود جو مواجه هستید بلکه قریب به اتفاق این افراد همان مردم معتقدی هستند که حلال و حرام را سرلوحه کسب خود می دانند.

 وی اقزود: البته افرادی هستند که با احتکار اقلام می‌خواهند در خیال خود به سودهای بیشتر و بزرگتری دست یابند که مطمئن باشید اجازه کار را از این افراد خواهیم گرفت.

 این مقام مسئول خاطرنشان کرد: برخورد جدی با محتکرین و گران‌فروشان را در دستور کار خود قرار دهید و از فعالیت آنهایی که به حق و روزی خود قانع نیستند باید جلوگیری شود.

 حق ندارید در انتخابات له یا علیه کسی موضع بگیرید

 عزیزی همچنین به انتخابات پیش‌رو در خرداد 92 اشاره کرد و یادآور شد: هیچکدام از فرمانداران حق ندارند در انتخابات، له یا علیه کسی موضع بگیرند و آنچه برای ما مهم است اعتماد مردم و سلامت انتخابات است.

 رئیس شورای تامین استان هرمزگان ادامه داد: در عین حال اجازه ندهید هیچکسی به عنوان نمانیده کاندیدا یا در هر جایگاهی به خاطر منفعت خود و گروه خود بخواهد با سیاه‌نمایی، خدمات نظام و دولت را زیر سوال ببرد.

 وی بیان کرد: رعایت قانون، اصل بی‌طرفی و برخورد منطقی، اساس و اولویت اول است ولی از طرف دیگر مقابله با سیاه‌نمایی و تضعیف جایگاه نظام باید در نظر گرفته شود.

 فرمانداران در انتخابات هیئت اجرایی انتخابات حساس باشند

 استاندار هرمزگان خطاب به فرمانداران توصیه کرد که در انتخاب هیئت اجرایی حساسیت بیشتری بگذارند و افزود: هیئت اجرایی باید امین، معتبر، مورد وثوق و نماینده اقشار باشد و به صرف معرفی اشخاص بسنده نکنید.

 

 

منبع:   سایت جنوب

 

/ 0 نظر / 16 بازدید