استاندار در بندر خمیر چه گفت ؟

مسئولین از جمله جهانگیری  امام جمعه  بندر خمیر و قتالی امام جمعه اهل سنت شهر خمیر ،امیرتیموری فرماندار  خمیر ، فروزان نژاد رئیس ستاد اقامه نمازاستان، هاشمی مدیر کل اوقاف استان  و مدیر کل بازرسی استانداری آغاز شد. در ادامه عزیز محمدی استاندار هرمزگان در سخنانی نسبتا طولانی به تبیین نظرات و دیدگاههای خود در مورد مسائل سیاسی روز و مسائل مربوط به شهرستان خمیر پرداخت .

استاندار در ابتدای سخنان خود  ضمن اعلام قدردانی از میزبانی ائمه جمعه و فرماندار  خمیر گفت : شهرستان خمیر مظهر وحدت خدمت و محبت است. وی در ادامه به انتخابات پیش رو اشاره نمود و اظهار داشت : انتخابات مظهر اراده ی ملت است و همه مسئولین در نظام اسلامی خودشان را برای تحقق اراده ملت مهیا می کنند.

وی در ادامه به در پیش بودن دهه فجر اشاره نمود و از فرمانداران و مسئولین ادارات درخواست نمود بطور جدی در دهه فجر برنامه های مناسب را در جهت بزرگداشت این ایام آماده نمایند و برای همه روستاها و شهرها ستاد و برنامه داشته باشند.

عزیزی در زمینه اختصاص بودجه  طرح های عمرانی اظهار داشت :بخشی از اعتبارات 2./. نفت و همچنین اعتبارات خشکسالی در چند روز آینده توزیع می شود. وی ادامه داد از اعتبارات سفر مقام معظم رهبری نیز 30 درصد قبلا تخصیص یافته و 30./. نیز آماده توزیع است.

عزیزی پیشرفت طرحهای سفر رئیس جمهوری به استان را بین 80 تا 83  درصد اعلام و افزود :طرحهای مهر ماندگار در اولویت توجه مدیران قرار گیرد زیرا 50./. اعتبارات آنها بصورت ملی تامین شده است.

عزیزی بر ضرورت آماده سازی شهرهای استان جهت استقبال از مهمانان نوروزی اشاره نمود و اظهار داشت با توجه به سرمای هوا در سال جاری در شهرهای غربی و شمالی کشور انتظار می رود مسافران زیادی به استان هرمزگان بیایند.

استاندار هرمزگان طرح توسعه کشاورزی را از طرحهای جدی دولت دانست و افزود: این طرح با هدفگذاری ایجاد حداقل 300000 شغل و رونق و توسعه کشاورزی اجرا گردیده است. وی با تکرار صحبتهای هفته های اخیر  خود در مورد این طرح ،عملکرد اداره کشاورزی و منابع طبیعی استان  را در این زمینه خوب ارزیابی نمود اما عملکرد سایر ادارات و مرتبط با اجرای طرح اشتغال کشاورزی را ناکافی دانست.

وی با تاکید بر اینکه مدیر موفق باید نگاهش را به سمت حل مشکلات مردم بگیرد تاکید نمود کسی که مسئولیت پذیرفته است باید آن را بطور شایسته بانجام رساند.

وی موضوع فروش املاک و اموال بلا استفاده ادارات را جدی و مهم دانست و تاکید کرد که ادارات ملزم هستند این سری اموال را شناسایی و فروش نمایند که اعتبار بدست آمده هم به خود ادارات مربوطه اختصاص خواهد یافت.

وی به ضرورت احداث 3 کیلومتر از باند دوم جاده خمیر به سمت لنگه و مشکلات ناشی از ترافیک و تصادفات ناشی از آن اشاره و اظهار امیدواری کرد پس از بازدید میدانی از این محور بتوان بودجه لازم جهت احداث آن تخصیص داد.

وی اظهار داشت عملیات اجرایی مجتمع چند منظوره خمیر در دهه فجر آغاز خواهد شد.

عزیزی همچنین به اجرای طرح نبی اکرم  ویژه رفع تنگناها و مشکلات روستاها اشاره نمود و اظهار داشت این طرح در تعدادی از روستاهای استان اجرا خواهد شد.

عزیزی تعداد نامه های ارائه شده به رئیس جمهور در جریان سفر اخیر را 204000 نامه عنوان نمود و اظهار داشت :تعداد 25000 نامه هنوز از طرف ادارات مرتبط پاسخ داده نشده اند که تاکید می شود ادارات مرتبط در اسرع وقت پاسخ لازم را تهیه و در اختیار مردم قرار دهند.

 

 

/ 0 نظر / 20 بازدید