خبر استان : جذب 10 هزار نفر از طریق اجرای طرح اشتغال کشاورزی در هرمزگان

         

استاندار هرمزگان با اشاره به طرح‌های در دست اجرا در حوزه کشاورزی این استان از اجرای برنامه‌هایی خبر داد که طی آن حدود 10 هزار نفر در حوزه‌های کشاورزی برای کار جذب می‌شوند.
وی ادامه داد: استان هرمزگان با عملکرد موفقی که تاکنون در زمینه اجرای طرح ملی توسعه مهر کشاورزی به خصوص ثبت نام از متقاضیان و واگذاری زمین داشته موفق به کسب رتبه نخست واگذاری به اشخاص حقیقی  در بین استان‌های کشور شده است.
عزیزی با بیان اینکه گزارش مربوطه به توسعه این طرح در نشست کارگروه ملی توسعه بخش کشاورزی ارائه شده است، افزود: این استان در خصوص ثبت نام  از متقاضیان با محوریت دانش آموختگان رشته‌های کشاورزی و زیر مجموعه‌های آن، شناسایی و تایید افراد ثبت نام شده، واگذاری زمین، صدور سند اجاره رسمی زمین به نام متقاضیان نسبت به دیگر استان‌ها بهترین عملکرد را داشته است.
وی آمار افراد ثبت نام شده به وسیله اداره کل کار، رفاه و تامین اجتماعی این استان را بیش از 20 هزار نفر ذکر کرد و گفت: حدود شش هزار و 100 نفر از متقاضیان که دارای شرایط لازم بودند برای تحویل زمین و دریافت پروانه حفر چاه و همچنین تسهیلات بانکی به دستگاه‌های ذی‌ربط معرفی شده‌اند.
استاندار هرمزگان ابراز داشت: دو هزار و 306 نفر برای دریافت اسناد اراضی واگذار شده، به دفترخانه‌های اسناد رسمی معرفی شده‌اند که تاکنون دو هزار و 240 نفر آنان موفق به دریافت سند شده‌اند و مابقی نیز در دست انجام است.
عزیزی اضافه کرد: از 993 طرح تایید شده در ستادهای استان و شهرستان 764 مورد آن شامل هزار و 36 متقاضی بالغ بر 540 میلیارد ریال برای دریافت تسهیلات بانکی در سامانه مرآت بانک کشاورزی ثبت شده است.
وی با بیان اینکه هرمزگان در راستای اصلی اهداف طرح (توسعه مهر کشاورزی) گام برداشته و موانع پیش رو را نیز با کمک مدیران دست اندرکار برطرف کرده افزود: دولت مبلغی را به همین منظور در اختیار بانک کشاورزی برای پرداخت به متقاضیان گذاشته که بایستی در همین زمینه پرداخت شود.
استاندار هرمزگان هدف اصلی از اجرای طرح توسعه کشاورزی را تولید و ایجاد اشتغال و همچنین رونق فعالیت‌های تخصصی در زمینه کشاورزی و زیرمجموعه‌های آن به خصوص شیلات با محوریت تولید میگو ذکر کرد و گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته افزون بر شش هزار نفر در بخش کشاورزی و چهار هزار نفر نیز در فعالیت‌های شیلاتی جذب و مشغول به کار خواهند شد.

   

 

           

/ 0 نظر / 4 بازدید