به گزارش کهورستان نیوز


امیر تیموری فرماندار خمیر اظهار داشت: کشت خارج از فصل محصولات  صیفی در کهورستان باعث شده خریداران عمده نگاه ویژه ای به کشاورزی این شهرستان داشته باشند.

 امیر تیموری افزود: کیفیت محصول گوجه فرنگی کهورستان به قدری است که بسیاری از دلالان برای فروش گوجه های سایر مناطق با عنوان گوجه کهورستان به فروشی می رسانند. وی افزود: این شیوه نشان می دهد که گوجه فرنگی کهورستان از کیفیت بالایی برخوردار است که گوجه های سایر مناطق به نام کهورستان به فروش می رسد.

وی در ادامه به میزان کشت گوجه فرنگی در کهورستان اشاره کرد و گفت: با فعالیت های ترویجی هم اکنون 3 هزار هکتار از مزارع این دشت به سمت آبیاری تحت فشار رفته است.

امیر تیموری افزود: فرمانداری خمیر روی بخش کشاورزی حساب ویژه ای باز کرده تا هم از لحاظ اقتصادی به کمک شهرستان بیاید و هم باعث ارتقای کشاورزی منطقه در کشور شود به همین خاطر تشکیل ستاد توسعه کشاورزی در دستور کار داریم.

وی همچنین از ایجاد دو سایت کشاورزی در کهورستان خبر داد و افزود: در این راستا برای 73 متقاضی زمین واگذار شده است و با اختصاص آب به این افرد رونق کشاورزی دو چندان می شود.

فرماندار خمیر اضافه کرد، آب مورد نیاز سایت شماره یک با حفر 5 حلقه چاه تأمین خواهد شد. آب مورد نیاز سایت شماره 2 نیز با نصب آب شیرین کن تأمین می شود.

به گفته وی، 99 درصد زمین های واگذار شده برای بومیان کهورستان بوده و اولویت های بعدی این واگذاری متقاضیان روستاهای همجوار کهورستان می باشد.

منبع : وبلاگ کهورستان نیوز