عبدالرضا بنی‌نعیم رئیس کمیسیون عمرانی وعضو شورای اسلامی شهر بندرعباس در گفتگویی با ایسنای خلیج فارس اظهار داشت: در این چند وقت اخیر سکوت رییس شورای شهر در مقابل برخی از مسائل سبب تضعیف و عقب ماندگی این شورا شده که این امر بی‌اعتمادی مردم را بدنبال داشته است.

وی افزود: یکی از سوالاتی که دفعات زیادی پرسیده می‌شود، این است که دلیل این سکوت و انتقاد نکردن در شورا چیست، و این موضوع خودش جای بحث دارد.

بنی نعیم عضو شورا ورییس کمیسیون عمرانی شورای شهر بندرعباس تصریح کرد: برخی از اعضای شورای شهر بر خلاف برخی دیگر بسیار فعال پویا بوده و مسائل و مشکلات شهری را با درایت بررسی و در زمان مناسب به چالش و نقد می‌کشانند،اما بعضا بنا به دلایلی نامعلوم اعضای منتقد شورای شهر در امور شورا نادیده گرفته می‌شوند مانند اینکه از جلسات خارج از شهرداری و داخلی با خبر نشده و از انها دعوت نمی‌کنند که این خود توهین به اعضا محسوب می‌شود.

وی اضافه کرد: به تنهایی عمل کردن رییس شورای شهر در برخی مسائل و تضعیف و یا قوی کردن برخی از اعضای دیگر ازجمله کارهایی است که در این شورا دیده می‌شود.

وی  یاداور شد: با توجه به مسائلی که به کرات در شورا در حال رخ دادن است جایگاه حقوقی و معنوی شورا در حال نزول است، تا جایی که دیگر تعریفی درست و صحیح از شورا بر جا نمانده است.

پیگیری برخی کارها در شورا عملا پشت گوش انداخته می‌شود

وی بیان کرد: در حال حاضر نقد و انتقاد جای خود را به ابراز خرسندی و تشکر و خیرمقدم داده که رسم شورای شهر بندرعباس شده است.

عضو شورای شهر بندرعباس خاطرنشان کرد: ریاست شورا باید با تفاهم و تعامل فضایی برای فعالیت اعضا ایجاد و دغدغه‌هایی را که در شورا وجود دارد به حداقل برساند.

بنی‌نعیم بیان کرد: ما به عنوان نمایندگان مردم شهر بندرعباس باید تمامی تلاش خود را در راستای بهبود شرایط و رضایتمندی شهروندان به کار ببندیم و شهروندان باید به صورت آزادانه با اعضا و رییس شورای شهر ارتباط مستیقیم داشته باشند، چه بسا پیشنهادات و انتقاداتی از سوی شهروندان ایراد شود که بسیار دقیق‌تر از نظرات اعضای شورا باشد که می‌توان از آنها در جهت آبادانی بندرعباس استفاده کرد.

منبع :خبرگزاری ایسنا. خلیج فارس